Mieszkanie 2+2 86m2, W-wa

Galeria realizacji 

Największym wyzwaniem projektu mieszkania dla rodziny jest ujęcie oczekiwań każdego z przyszłych mieszkańców, ale też stworzenie wspólnej przestrzeni, w której każdy z nich będzie się czuł komfortowo. Inwestorzy lubią folklor i nie chcieli otaczać się nudnymi wnętrzami. Kolorystyka jest więc bogata, ale dom to miejsce odpoczynku, dlatego intensywne barwy mebli w salonie zrównoważyliśmy naturalnymi materiałami i wzorami takimi jak drewniany parkiet ułożony w klasyczną jodełkę czy tapeta w paprocie i rośliny leśne. Kolorowa część wypoczynkowa łagodnie łączy się ze stonowaną kuchnią poprzez wspólny odcień zieleni występujący na kuchennych szafkach, wyspie czy meblach w salonie. Brak rozpiętości barw w tej prostej przestrzeni zastępuje forma w postaci heksagonalnej posadzki, która jest powtórzeniem podłogi w holu.

Innymi powtarzalnymi elementami są złote dodatki w postaci klamek, uchwytów czy ramy lustra, które jak klamra spinają wszystkie pomieszczenia w całość.

Aby zapewnić czteroosobowej rodzinie maksymalny komfort, w łazience, która początkowo miała pełnić funkcję gościnnej toalety, udało się wstawić prysznic. Dzięki odpowiedniej aranżacji niewielka przestrzeń jest ładna i funkcjonalna. Druga łazienka jest jasna i przestronna, a barwne lastryko nawiązuje do kolorów całego wnętrza.

W mieszkaniu znajdują się ponadto dwie sypialnie oraz pokój gościnny pełniący też funkcję biura. Rodzice chcieli aby ich synowie jak na razie dzielili jeden pokój, dlatego w sypialni chłopców wydzielona jest wspólna część do zabawy i oddzielne przestrzenie do spania i wypoczynku.